2016. március 17., csütörtök

Filofax dekorálás

A bejegyzés bővített címe: Filofax dekorálás - ha nem rendelkezel nyomtatóval, ha nem vagy túl ügyes a szerkesztésben, vagy csak szereted a saját készítésű dolgokat. 

A bejegyzést a saját ügyetlenségem inspirálta. Jelenleg a második kategóriába tartozok, avagy kétórányi kínlódás után, totálisan félre nyomtattam az összeszerkesztgetett képeimet, úgyhogy fogtam és kivágtam a kukába az egészet, mivel teljesen használhatatlan volt.


Már bő fél éve megvan az én kis gyűrűs kalendáriumom, vagy másnéven filofaxom, amit nagyon szeretek, nagyon hasznos, hogy mindig kéznél van és mindent feljegyezhetek egy helyre, valamint hogy kivehetem, ami nem kell, és tehetek bele bónusz lapokat, amikre szükségem van. A problémám csak az, hogy az esetek 90(-100-150) százalékában ötletem sincs, hogy mások hogy csinálják, hogy gyönyörű, egyedi és még funkcionális is a naptárjuk, és hogy nekem ez miért nem megy? A múlt héten belefutottam Panna blogjába és bejegyzésébe, ami választ adott rengeteg kérdésemre, és visszahozta az élet- és alkotókedvemet. A bejegyzésében millió letölthető extrát találtok, amik csodaszépek, és nincs másra szükségetek hozzá, mint etikett papírra, nyomtatóra, és ollóra/vágógépre. 

Etikett papír. Pár nappal ezelőttig nem is tudtam a létezéséről, majd nagy boldogan bementem a papírboltba, hogy ez szuper lesz, csak kinyomtatom rá a letöltött sablonjaimat, és már "matricázhatok" is a naptáramba. A papírboltig simán ment minden, majd ott ért a következő "sokk" - az etikett papírból sokféle van ám. Na igen, de akkor milyet vegyek, milyen osztású kell, mennyit szeretnék rá nyomtatni stb. ... Vettem háromfélét, összesen négy darabot, amiből kettőt, mint mondtam halálra is ítéltem, miután nem úgy akart kinézni, mint ahogy én elképzeltem. Vettem egy 3x8-as osztásút (amiről mindjárt részletesebben is írok), és vettem egy sima A/4-est. Utóbbit ajánlom mindenkinek, ott nem lehet "félre nyomtatni", viszont pepecselős a vagdosás, ha nincs vágógéped, meg kell hozzá egy kis kézügyesség, hogy egyenes legyen. Nálam ez az egyik dekor-lehetőség, ami bevált. 

A másik, mint mondtam, jelenleg a 3x8-as osztású etikett papír. Én két módszert próbáltam ki ma - egyik, hogy megcsináltam a saját kis listáimat, és fejléceimet vonalzó és színes filctoll segítségével, a másik pedig, hogy az újonnan érkezett dekortapaszaimat próbáltam ki. 





Ezek mellett még természetesen helyet kapnak a naptárban matricák is (az első képen látható azért fogott meg nagyon, mert a mindennapokhoz kapcsolódó illusztrációk vannak rajta, magyar felirattal. Százszorszép nevezetű százforintos boltban találtam rá, az árára nem emlékszem), a dekortapaszaim, valamint a múlthéten talált oldalakról néhány nyomtatott bónusz lap.


Még nem tökéletes a rendszerem, de úgy érzem, hogy jó nyomon kezdek járni, és hogy lassan megtalálom a "saját hangomat". Abban már szinte biztos vagyok, hogy a Saturnus belső lapjainak elrendezése nem nekem lett kitalálva, kicsit "kényelmetlen", és nem annyira nyerte el a tetszésemet, jövőre valószínűleg nem erre fog esni a választásom.
Az én naptáram M-es (personal) méretű, ami olyan szempontból rossz, hogy az A/5-től kisebb, és nehezebb hozzá saját lapokat készíteni. (Persze nem nagy a különbség, csak több a hulladék.)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése